БІОЛОГИ

Коли справа стосується вираження емоцій, то з'ясовується, що люди, що належать до різних націй і культур мають багато спільного.

Якщо людям з різних країн показати фотографію доброго, усміхненого обличчя, то всі вони визначать, що людина на фотографії радіє і щасливий. Те ж саме можна сказати і про інтерпретації таких емоцій, як: відраза, подив, сум, гнів, страх і презирство.

Незважаючи на всі відмінності в культурі, існує основа емоційного виразу, яка зрозуміла у всьому світі. Яксказав Дарвін: виявляється, ми все посміхаємося однаково.

Мускулатура навколо рота змінювалася з часом, і як наслідок змінювалися емоційні вирази обличчя. Наприклад, зміни в м'язі, яка піднімає і опускає куточки рота є відповідальними саме за нашу сучасну посмішку.

Сьогодні посмішка найбільш впізнаване вираз емоцій, покликана показати радість, схвалення і розуміння, і є одним з важливих елементів соціальної взаємодії. У зв'язку з цим, усмішка повинна бути приємна оточуючим. Наша відповідальність як стоматологів полягає в тому, щоб прийняти виклик і набути навичок по визначеннюрізних видів посмішок. Тільки з належною доклінічної діагностикою та набором об'єктивно вимірюваних параметрів, ми можемо приступати до відновлення усмішок наших пацієнтів.

Стоматологам потрібна методична класифікація з визначення типів посмішки, за допомогою якої можна було б індексувати їх і представляти у виглядізрозумілою не лише стоматолога, але і пацієнтові, а також персоналу лабораторії та офісу.

 СТИЛІ ПОСМІШОК
Хоча існують мільйони різних усмішок (скільки людей - стільки й варіантів), ідентифікуютьосновні три стилі (прийняті також і у пластичній хірургії):

1. Спайковий (коміссурний) стиль: найбільш часто зустрічається стиль, ним володіє приблизно 67% населення. Характеризується підняттям куточків рота вгору і в сторони, слідуючи за піднімає м'язомверхньої губи, і закінчується оголенням верхніх зубів. Нижній край посмішки проходить по ріжучому краю верхніх центральних різців.

Далі, ця лінія піднімається до верхнещелепними перших моляров і проходить на 1 - 3 мм вище, ніж ріжучий край верхніх різців. Безпосередня посмішка має розмір від 7 до. 22 мм. між губами. Середній кут посмішки 40 градусів (але може бути24-38 градусів). При порівнянні лівої і правої сторін може існувати велика різниця в характері руху.

Люди з коміссурним стилем посмішки: Френк Сінатра, Дженніфер Аністон, Джемі Лі Куртіс, Одрі Хепберн.

2. Кликова стиль («злам губ»): зустрічається у 31% населення.
Форма губ при усмішці нагадує алмаз. Характеризуєтьсяпоказом іклів, потім кути рота піднімаються вгору і розтягуються в сторони. Часто куточки рота залишаються нижчими верхньощелепних іклів.

Представлена у 31% населення. Форма губ зазвичай візуалізується у вигляді граней. Цей стиль посмішки ідентифікується домінуванням м'язів - леваторов верхньої губи. Подібна посмішка на жіночому обличчі вважається найпривабливішою. Посмішка закінчується на рівні верхніх премолярів, ввідміну від коміссурного стилю, при якому іноді видно навіть восьмі зуби. Кликова стиль має і більш поетичну назву - "крило чайки".

Люди з таким стилем посмішки: Елвіс Преслі, Том Круз, Дрю Беррімор, Шерон Стоун, Лінда Євангеліста.

3. Змішаний стиль: ним володіє 2% населення. Форма губ при усмішці схожа на два паралельних шеврона. Піднімає м'яз верхньої губи і куточків рота і опускає м'яз нижньої губи працюють одночасно, і оголюють як верхні, так і нижні зуби. Ключова характеристика цієї посмішки- Сильне м'язове напруження і ретракція нижньої губи вниз і назад. Форма губ зазвичай ілюструється як дві паралельні червоні смуги.

Люди зі змішаним стилем посмішки: Джулія Робертс, Мерлін Монро, Уіл Сміт, Опра Уїнфрі.

Часто форма посмішки може бути обумовлена небудь звичкою або невідповідним розташуванням твердих тканин порожнини рота. Відновлення посмішки може допомогти пацієнтові впоратися з давніми проблемами, а також поліпшитипривабливість.

Існує 4 стадії у формуванні циклу посмішки:

I.
Губи зімкнуті

II. Напівусмішка (губи розслаблені, але куточки рота трохи підняті вгору)

III. Природна посмішка

IV. Широка (повна) посмішка

Звичайно, типи посмішок варіюються і є унікальними для кожної людини. Якщо посмішка не широка, можна обмежитися відновленням фронту з верхніх шести зубів. Якщо ж присутні 4-а стадія, то і відновлення має бути відповідним.

Різновиди.

Існує 5 варіацій у зовнішній характеристиці усмішки, які залежать від наявності в "зоні усмішки" твердих і м'яких тканин:

Вид 1: Видно лише верхні зуби (чи їх частина)

Вид 2: Видно верхні зуби і більше 3 мм ясна

Вид 3: Видно лише нижні зуби (чи їх частина)

Вид 4: Видно і верхні і нижні зуби

Вид 5: Не видно ні верхні, ні нижні зуби

У більшості випадків людина строго потрапляє під одну з цих різновидів, проте, якщо необхідно, то можна комбінувати види. Наприклад, пацієнт може мати змішану посмішку, при якій видно і верхні і нижні зуби, а також більш. 3 мм десневой тканини. Цей незвичайний стиль посмішки відповідав би і 2-му і 4-му видам.


Система класифікації посмішок.

Вищезазначені категорії можуть бути систематично об'єднані для створення структури, об'єктивно описує різні типи посмішок. Стиль, стадія і вид разом забезпечують повне, легке та короткий опис. Така класифікація корисна і для стоматолога і для пацієнта. Наприклад, найбільш часто зустрічається посмішка має такий шифр: коміссурная (стиль перший), стадія Ш, вид I.

І хоча "терапія усмішки" знаходиться ще в зародковому стані, суспільство вже висуває свої вимоги до стоматологів, щоб ті не просто лікували зуби, а звертали увагу на зовнішність кожного окремого пацієнта. Схема класифікації посмішок, представлена в статті, може допомогти в обговоренні між пацієнтом і стоматологом варіацій подальшого естетичного лікування.

Комментариев нет:

Отправить комментарий